Menu

Medzinárodný festival krojovaných bábik

  • a13934a99794f2095a6ccc5cade95f2b

Jediný svojho druhu na Slovensku. Jeho symbolom sú krojované bábiky v írečitých krojoch jednotlivých zúčastnených súborov. Medzinárodný festival krojovaných bábik privítajú podtatranské mestá.

Cieľom tohto projektu je výchova umením, podpora snahy detí neformálne sa stretávať, spoznávať a interpretovať najkrajšie zvyky, piesne, tance ľudu z rôznych kútov sveta pre ich zachovanie nasledujúcim generáciám. Zámerom je tiež prostredníctvom tradičnej kultúry prispievať k tolerantnosti a vzájomnej úcty a propagácie jednotlivých národov a národností zúčastnených kolektívov prostredníctvom tradičných dielní na základných školách v regióne. Táto snaha vyústila do prípravy a realizácie Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov pod názvom Krojované bábiky. Deti oblečené v tradičnom kroji sú ako bábiky a preto organizátori vzali toto pomenovanie doslova a nazvali tento festival Krojované bábiky.

Symbolom festivalu sú krojované bábiky v typických krojoch jednotlivých zúčastnených súborov, ktoré si súbory sami zhotovia – pripravia ich na spoločný galaprogram, ktorého súčasťou je slávnostný akt výmeny týchto bábik. Samotný akt výmeny bábik je zapracovaný tak, aby umocnil záver festivalu a umožní tak deťom vzájomne odovzdať symbol festivalu. Takto naše krojované bábiky cestujú do rôznych kútov sveta a naopak zahraničné ostávajú v rukách domácich súborov. Počas uplynulých 15 ročníkov sa takto nazbieralo už niekoľko bábik, ktoré symbolizujú priateľstvo detí – účastníkov tohto festivalu a vytvárajú spomienky na krásne prežité spoločné chvíle.


Kategórie udalostí: FestivalaKultúra.

Napíšte hodnotenie

Ohodnoťte počtom hviezdičiek :

Poslať známemu

Poslať správu

Spravovať tento záznam

Prečo tento formulár?

O nás

Sme hrdí na krajinu, v ktorej žijeme. Internetovému publiku prinášame pohľady na krajinu a zaujímavé miesta, dianie v regiónoch, pozvánky na akcie a podujatia.

Kontakt

Živé Slovensko
redakcia
Bratislavská 40
018 41 Dubnica n.Váhom

e-mail: redakcia(zav)ziveslovensko.sk
mobil: 0944 044 917
Web Analytics